RESTAURACJA NIECZYNNA ALE MOŻECIE NAS ZNALEŹĆ TUTAJ:

O NAS 2019-03-04T11:19:18+00:00
ZAREZERWUJ STOLIK
POZNAJ NAS LEPIEJ

O NAS

Olszewskiego 128 to restauracja z prawdziwym jedzeniem, przyjaznym serwisem i słonecznym lokalem. Katarzyna Daniłowicz wygrała 4. edycję Top Chef Polska (to konkurs dla profesjonalnych kucharzy, więc poprzeczka była wysoko postawiona) i od tego momentu ciągle się rozwija. Każdego dnia wymyśla nowe receptury, zamawia inne produkty i buduje portfolio smaków, do którego z łatwością sięga, gdy Goście o to proszą.

Tajną bronią Olszewskiego 128 jest jednak Bogumił Mroczko, który niechętnie staje przed aparatem, za to sprawnie zarządza, perfekcyjnie gotuje, dobrze szkoli i bardzo dużo wymaga. Najlepiej się czuje, gdy restauracja jest pełna i gdy nie ma ani chwili na odpoczynek.

Katarzyna Daniłowicz: Miłością do go gotowania zaraziła mnie mama, już w dzieciństwie pomagałam jej w kuchni. Inspiruje mnie otaczająca przyroda, uwielbiam samotne przechadzki po lesie, a najbardziej na świecie kocham zbierać grzyby. Jestem estetką. Wygląd i zapach dań jest dla mnie prawie tak ważny jak smak. Nie zamykam się na kulinarne doznania, lubię zarówno delikatne jak i zdecydowane smaki, połączenia owoców i mięsa, a także mięsa i owoców morza. Jestem miłośniczką lekko słonych deserów, ziemniaków i podrobów. Krótko mówiąc – kocham jeść!

Katarzyna Daniłowicz
Kuchnia Olszewskiego 128

Bogumił Mroczko: Moja przygoda z gotowaniem zaczęła się w Wielkiej Brytanii. W 5-gwiazdkowym hotelu, pod okiem szefa kuchni, który dał mi w kość, ale wszystkiego nauczył. Moje smaki to te, które dają mi poczucie odświeżenia – szczypiorek, anyż, trawa cytrynowa, imbir czy porzeczka. W kuchni trzeba być precyzyjnym, zorganizowanym, a jak już wszystko idzie nie tak, głośno powiedzieć rozbrajający żart i… dalej krok po kroku robić swoje. To jest adrenalina. Wyzwanie. Spełnienie. Prowadzenie restauracji zdecydowanie jest podobne do sportów ekstremalnych. Mnóstwo czynników, które trzeba skoordynować. Życie! I te momenty, gdy restauracja jest pełna, to spełnienie moich marzeń. Kocham Kasię. Walczymy, by restauracja była restauracją, z kuchnią, której nie spróbujesz w domu. Możesz odtworzyć jej poszczególne elementy, ale jeśli chcesz przeżyć wszystkie te emocje związane z odkrywaniem smaku, warto nas odwiedzić.

Na szczęście nie jesteśmy sami. Dzień w dzień pracują z nami: Rafał, Grześ, Michał (Buźka), Antek, Kaja, Bartek, Dominik, Ola, Marta, Magda, Radek, pani Helenka i pani Zosia.

Olszewskiego 128 - sala
Olszewskiego 128 - sala
Olszewskiego 128 - sala