RESTAURACJA NIECZYNNA ALE MOŻECIE NAS ZNALEŹĆ TUTAJ:

PARUJEMY DANIA Z SZAMPANEM! YELLOW FOODIE WEEK

PARUJEMY DANIA Z SZAMPANEM! YELLOW FOODIE WEEK

Jesteśmy częścią Yellow Foodie Week, który odbędzie się w dniach 20-26 maja. Komponujemy autorskie dania tak, by idealnie pasowały do szampana Veuve Clicquot.

Oto nasze menu:

Truskawkowe gazpacho / arbuz / słonina / oliwki / bazylia (Veuve Clicquot Rose)

Risotto dyniowe / krewetki / przegrzebki / rokitnik (Veuve Clicquot Yellow Label Brut)

Ciasto migdałowe / krem waniliowy / gruszka / anyż / malina (Veuve Clicquot Demi-Sec)

Cena: 189 zł

Rezerwacje: yellowfoodieweek.pl

A tutaj zostawiamy Was z fragmentem tekstu Agnieszki Szydziak, redaktor naczelnej Have a Bite, która zebrała kilka ciekawostek o szampanie Veuve Clicquot.

Szampański pairing to wciąż nowość w świecie polskiego fine diningu. Sytuację postanowił zmienić jeden z domów produkujących szampana, w którego naturze leży odwaga, spontaniczność i innowacyjność – Veuve Clicquote. Aby zrozumieć dobrze tę markę, poznajcie kilka faktów z jego historii i funkcjonowania. Działa on od 1772, a od 1805 stery nad nim przejmuje wdowa Clicquote. Madame Clicquot, jedna z pierwszych businesswoman, to postać wyjątkowa – śmiała innowatorka i perfekcjonistka, pełna energii, wyobraźni i pasji, jedna z najbardziej ambitnych businesswoman w historii. Zawdzięczamy jej wiele innowacji: remuaż (czynności obracania butelek szampana do góry dnem po zakończeniu wtórnej fermentacji i odpowiednim manipulowaniu nimi, aby znajdujący się w butelkach osad skupił się w szyjce i osiadł na korku), produkcję szampanów Rosé (przez blendy z Pinot Noir, a nie jak do tej pory barwienie szampana sokiem  z ciemnych owoców) i rocznikowych”.

2019-05-10T14:05:26+00:00 10 maja 2019|